Meie tegemistest

Teostame voodrilaudade tööstuslikku värvimist ning teenusvärvimist kliendi poolt tarnitud materjalidele.

Tööstuslikult värvitud voodrilaudade kasutamine kiirendab oluliselt ehitust ja vähendab tööjõukulusid. Värvimine kaitseb puidupinda vananemise ja kulumise eest. Värvkate täidab eelkõige esteetilist funktsiooni, samas tõkestab puidu pinnakihi erosiooni ja halliks muutumist, aeglustab vee imendumist ning pidurdab hallituse ja sinetusseente kasvu.

Colorhouse  pakub järgmisi värvisüsteeme:

Puidukaitse immutus – reeglina toonitu biotsiide sisaldav puidukaitse kantakse laudadele neljast küljest. Puidukaitse immutusaine võib olla ka tooniga, kuid kilet mitte moodustav viimistlus ei kaitse pinda UV kiirguse eest ja juba aasta-paariga muutub see halliks. Puidukaitse võiks olla kasutusel esimese kihina suure ilmastikukoormusega puiduviimistlussüsteemis, näiteks aialipid, pergalod jne.

Krunt– kruntimine loob eelkõige nakkepinna pinnavärvile. Reeglina on krunt valget tooni, kuid kasutame ka toonitud versioone. Ainult krundiga kaetud lauad tuleb kindlasti aasta jooksul üle värvida.  

Kattevvärv –  kasutame mitut erinevat värvisüsteemi ning antud juhul tuleb silmas pidada, et alles kaks kihti pinnavärvi annab värvitootja poolt ettenähtud tooni ja hooldusvälba, mis jääb 5-10 aasta vahele.

Lasuur e. läbikumav värv – kasutame mitut erinevat värvisüsteemi ning toon sõltub väga palju aluspinnast ja selle pinna karedusest. Lasuurvärvid võivad olla puidukaitse baasil, kuhu on lisatud pigment või alküüd-sideaineid sisaldavad, mis moodustavad viimistluskile. Hooldusvälp võib olla toonide lõikes erinev ja jääb vahemikku 2-5 aastani. Mida paksem, tumedam ja hägusem on pinnaviimistluskiht, seda pikem on UV kaitse.

Õlitamine – kasutame veebaasil toonõlisid. Õlitamine sobib suurema koormusega puidu viimistlemiseks, näiteks terrass, kuna viimistlusaine osakesed on väiksed ja suudavad tungida paremini puidu pooridesse.

Viimistlusliin
Töid teostame Ceetec A250 keskmise suurusega värviautomaadiga mis sobib nii sae- kui hööveldatud, kui ka profiilsete puumaterjalidele viimistlemiseks. Seade on mõeldud manuaalseks kasutamiseks, toode antakse käsitsi ette ja võetakse ka käsitsi maha. Puitmaterjal jookseb masinast läbi horisontaalselt, mida abistab automaatne sisse söötja. Viimistlemise kõrge kvaliteet saavutatakse tänu 12- le pöörlevale, individuaalselt häälestatavale harjase

Värvimistehniline lahendus võimaldab laudu kruntida ja värvida nii kolmest, kui neljast küljest.

Piirangud värvitavale materjalile:

  • kasutame viimistlemiseks ainult tööstuslikke vesibaasil värve
  • suurim laius 250mm, suurim kõrgus 100 mm, pikkus vahemik 1200 – 6200 mm (erandjuhtudel käsitleme ka lühemaid pikkuseid)
  • neljast küljest värvimine on töömahukam ja oluliselt kallim

Värvitoonide valikul soovitame lähtuda alltoodud valikust: